DUK

Vestuvinė suknelė - pirkti , nuomuotis ar siūti?

Apie iškilmingą dieną dažna moteris svajojo nuo vaikystės: gėlėmis išpuošta vieta, būrys svečių, svajonių jaunikis prie altoriaus ir, žinoma, kvapą gniaužianti suknelė. Tačiau kaip gi tą išsvajotąją rasti? Ir kiek ši kainuos? Turbūt jau pagalvojote, kad nuomotis tokią, bus pigiau? Na, tai nėra visiška tiesa. O įsitikinimas, jog visos pagal užsakymą siūtos suknelės, brangios – mitas.
Vestuvinė suknelė – nebūtinai tik itin brangus pirkinys, kurį vertėtų „pasiskolinti“. Svarbu žinoti, kur kreiptis, kokiais patarimais remtis, tada išskirtinė suknelė nepareikalaus didelių investicijų.

Kodėl vestuvinę suknelę siūtis verta?

Salonas veikia jau nuo 2011-ųjų metų. Nuo pat atidarymo pradžios ne tik nuomojame ir parduodame, bet ir pildome nuotakų svajones, siūdami stilingas, kokybiškų audinių sukneles. Todėl nieko nenustebinsiu – pirmas, svarbiausias aspektas tas, jog tai, vis dėlto, tik Jums skirta suknelė, pagal kūno linkius, paslepiant trūkumus ir išryškinant privalumus, sumodeliuotas darbas. Ji tiks tobulai, bus pasiūta iš tokios medžiagos, kokios norite bei bus papuošta taip, kaip įsivaizdavote.
Dažnai nuotakoms vienoje suknelėje patinka iškirptė, kitoje sijono forma. Dizainerės darbas – visus būsimos nuotakos norus „supinti“ į vieną kūrinį. Būtent tai, mano nuomone, ir yra didžiausi privalumai.

Kiek užtrunka siuvimo procesas?

Suknelės siuvimas užtrunka apie 3 savaites. Priklausomai nuo modelio sudėtingumo, nuotaka, šios pasimatuoti, turi atvykti 3-4 kartus. Svarbu nepamiršti, jog siūtų suknelių paklausa yra išties didelė, tad apie jos siuvimą reiktų pagalvoti iš anksto. O tokią užsisakyti reiktų, likus bent trims mėnesiams iki šventės datos.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš užsisakant suknelę?

Pirmiausia, ką turite padaryti prieš pasirinkdamos, kam patikėsite savo suknelės siuvimą – pasidomėti ir surinkti išsamią informaciją apie siuvėjų kvalifikaciją ir jų naudojamas medžiagas.
Antra – saugumas ir garantija. Salone sudaroma sutartis. Taigi, dėl šios priežasties, suknelę patarčiau siūtis salone. Be to, tenka susidurti, jog namuose siūtų suknelių broko siuvėjos netaiso. Salone to pavyks išvengti, o juose dirbančios meistrės turi kur kas daugiau patirties.

Su kokiomis dažniausiai jaunųjų daromomis klaidomis tenka susidurti?

Dažnai nuotakos mano, kad siuvimas privačiai, kainuos pigiau. Ši nuomonė – klaidinga. Be dizainerio pagalbos siūta suknelė gali neatitikti lūkesčių, kartais virsti tikra nesėkme. Sujungti vienos suknelės „viršų“ ir kitos „apačią“ nepakanka. Tokius darbus tenka ne kartą taisyti. O taisymai ne tik iššvaistys laiką, nervus, bet ir pinigus.
Taip pat svarbu neužmiršti, jog medžiagas geriausia rinktis su savo darbą išmanančiu specialistu. Jis ne tik patars, bet žinos tikslų kiekį, numatys medžiagos kritimą, įsivaizduos, kaip atrodys galutinis rezultatas. Specialistas taupo pinigus ir suranda geriausią kainos ir kokybės variantą.
Žinoma, kvalifikuota siuvėja gali pasiūti suknelę iš nuotraukos, bet tai – kopijavimas. Visada malonu, kai ir nuotaka dalyvauja tos vienintelės suknelės kūrime. Todėl jei turite galimybę, sekite visą procesą. Taip neteks nusivilti.

Kokios suknelės šiuo metu populiariausios?

Populiariausios suknelės iš šilko mikado, damasto, brokato, krepmarokeno (viskozinis šilko audinys), krepšifono. Dažniausiai lakoniškų formų, bet geros kokybės audinių suknelės.
Kaip ir kasmet, dominuoja klasika, subtili elegancija. Drąsesnės nuotakos renkasi įmantresnius kirpimus, papuošimus ir stilius. Planuojančioms ištekėti žiemą ar ankstyvą pavasarį, patarčiau ypatingąją suknelę siūtis iš sunkesnio audinio: mikado, krepšifono, brokato. Taip pat – geros kokybės nėrinių

Ar suknelę svarbu derinti prie jaunikio aprangos?

Labai svarbu, jog jaunikio apdarai ir nuotakos suknelė būtų suderinti ir abiejų aprangoje vyrautų tas pats stilius. Tai ypač pastebima nuotraukose. Tad, patartina, jaunikio marškinius derinti prie jaunosios suknelės. Šie turėtų būti vieno atspalvio. Tokiu būdu bus išlaikomas vientisumas, o papildomos detalės ne tik nesugadins sukurto įvaizdžio, bet jį papildys.